Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

All-Conference

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Willmar, 56201
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

West Central South

Softball

Atwater-Cosmos-Grove City -- Angela Blackwell

Benson -- Taylor Semler, Datrianna Jensen, Tasha Wiebold, Julia Ahrndt

Advertisement
Advertisement

BOLD -- Brittany Nissen, Brenna Holwerda

Lac qui Parle Valley -- Rachel Schlieman

Minnewaska Area -- Laura Paulson, Abby Kreitlow, Jordan Stalker, Brooke Falk, Aundrea Johnson

Montevideo -- Karrissa Larson, Jaci Clauson

Morris Area -- MacKenzie Weatherly, Mary Rentz, Dani Schultz, Hannah Sayles

Paynesville -- Whitney Woehler, Keely Meagher, Taylor Haag, Jenn Paul, Kayla Lieser

Yellow Medicine East -- Aimee Johnson, Lauren Trudel, Ashly Sneller

Players of the Year

Whitney Woehler, Paynesville

Laura Paulson, Minnewaska

West Central South

Baseball

Atwater-Cosmos-Grove City -- Trevor Heining

Benson -- Brennan Kent, Cameron Simmonds

BOLD -- Shawn Dollerschell, Alex Gay, Tyler Hebrink, Jacob Stevens

Lac qui Parle Valley -- Chase Keimig, Sam Haas, Jacob Redepenning

Minnewaska Area -- Michael Whittemore, Shane Bosek, Trenton Berg

Montevideo -- Colton Vien, Mitch Christensen, Tyler Kuno

Morris Area -- Ryan Beyer, Mitch Carbert, Tyler Hansen, Eric Riley

Payneville -- Aaron Savelkoul, Jason Kampsen, Jordan Lieser, Casey Hess, Josh Bungum

Yellow Medicine East -- Dylan Lindstrom, Dylan Hoffman, Derek Dyrdahl

Player of the Year

Aaron Savelkoul, Paynesville

West Central North

Softball

Albany -- Vanessa Rochter, Lisa Keppers, Karli Persson, Emma Zierden

Foley -- Ashley Thell, Bethany Halverson

Long Prairie-Grey Eagle -- Cari Blommel, Maggie Chapin, Erin Roe, Beth Blommel

Melrose -- Krista Moorman

Milaca -- Megan Kok, Danielle Naumann

Mora -- Sam Nelson, Paige Antonson

New London-Spicer -- Jessica Rosendahl, Jenna Moritz, Megan Bergeson

St. Cloud Cathedral -- Emily Ruegemer, Marie Imholte, Kendra Magaard, Shawna Johnson, Leah Gross

Sauk Centre -- Dani Gapinski

Player of the Year

Emily Ruegemer, St. Cloud Cathedral

West Central North

Baseball

Albany -- Bryan Schlangen, Kyle Lieser, Adam Harlander

Foley -- Joel Bollig, Sam Keeler

Long Prairie-Grey Eagle -- Taylor Kaiser, Duane Miller, Zachery Miller

Melrose -- Carter Sawyer, Jordan Moscho

Milaca -- Tyler Norrgard

Mora -- Dylan Graves, Jake Oslin, Darin Erickson, Traver Fields, Bryce Oslin

New London-Spicer -- Kevin Soine

St. Cloud Cathedral -- Nick Maiers, Adam Sper, Jason Janzen, Wil Spaniol, Cole Molitor

Sauk Centre -- Tyler Berling, Shane Trattles

Player of the Year

Nick Maiers, St. Cloud Cathedral

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness