Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Central Lakes All-Conference

Email News Alerts
sports Willmar, 56201
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Boys Nordic Skiing

ALEXANDRIA -- Austin McCoy

BRAINERD -- Zean Baker, Ross Duval, Cole Sundquist

LITTLE FALLS -- Ricky Devine, Preston Zimmey, Adam Kempenich, Alex Houle

Advertisement
Advertisement

ST. CLOUD TECH -- Eli Fark, Elliot Busta, Chris Rouw, Sam Anderson,

ST. CLOUD APOLLO -- Ian Johnson

WILLMAR HONORABLE MENTION -- Tom LaPatka

girls Nordic Skiing

ALEXANDRIA -- Sarah Peper, Julia Sieling, Melissa Gromatka

BRAINERD -- Amanda Finstad, Sarah Fairbanks, Alli Kosobud, Jenna Ruzich

LITTLE FALLS -- Maria Hauer, Kaitlin Geisenhorf, Matie Hendrickson, Manon Gammon-Deering, Chelsea Rutz

SARTELL -- Hannah Kellerman

WILLMAR HONORABLE MENTION -- Danielle Erickson

gymnastics

BRAINERD -- Becky Walker, Kelsi Ring

FERGUS FALLS -- Nicole Schleske

LITTLE FALLS -- Rachelle LeBlanc

SARTELL -- Maddie Bearson, Mikayla Dockendorf

SAUK RAPIDS -- Sydney Schlindler

ST. CLOUD TECH -- Mariah Miller, Anna Heine

ST. CLOUD APOLLO -- Bo LaFountaine

WILLMAR -- Ashley Delp, Kelsey Jacobson, Kaitlyn Linblad, Abbey Weiler

Boys swimming and diving

ALEXANDRIA -- Aaron Rooney, Chris Vogeler, Sam Vinje, Ben Vogeler, Jon Schwegel, Dylan Johnson

BRAINERD -- Britton Murrey, Tyler Schneider, Josh McKeag

FERGUS FALLS -- Mike Hurley, Erik Money, Eben Danielson, Jacob Fisher, Keeghan Hurley, Dominic Jones

SARTELL -- Cameron Hyde, Dustin Notsch, Jack Heillie, Harry Gerdes, Curtis Grosz, Bryan Symanietz, Tanner Nordlund, Trevor Spalding, Andrew Johnson

ST. CLOUD TECH -- Tony Roberts, Al Simson, Brady Lavoe, Bob Simson

WILLMAR -- Michael McLain, Kyle Rozendaal

WILLMAR HONORABLE MENTION -- Ross Swartz, Mason Kluver, Ben Fuglestad, Michael McLain, Bennett Woltjer, A.J. Derouin

wrestling

ALEXANDRIA -- Lucas Betterman

BRAINERD -- Aaron Padmos, Nick Grausam, Jessen Franzen, Chad Ohman

FERGUS FALLS -- Tyler Giza, Abbot Aho, Alex Hensch, Dan Revering, Jesse Laugen, Colton Thorson

LITTLE FALLS -- Cody Bue, Dillon Kifer, Frank Wilczek

ROCORI -- Ben Wittrock, Kyle Lieser

SARTELL -- Josh Halicke

SAUK RAPIDS -- Erik Olson, Shane Fesemaier

ST. CLOUD TECH -- Tommy O'Brien, Ben Lortz

ST. CLOUD APOLLO -- Mitch Bengtson, Nam Nguyen, Clayton Athman, Nolan Rial

WILLMAR -- Alex Johannes, Coty Milhausen, Seth Pollock, Eugene Stepan, Nathaniel Swoyer, Adam Fagerstrom

Boys basketball

ALEXANDRIA -- Matt Peterson, Parker Giroux

BRAINERD -- Kyle Crocker, Aaron Pavek

LITTLE FALLS -- Dan Kornbaum, Alex Scott

ROCORI -- Scott Willenbring, Ben Rausch

SARTELL -- Ryan DeRoeck, Andrew Krupke

SAUK RAPIDS -- Cody Meyer

ST. CLOUD TECH -- Alex Hanks, Scott Nystrom Tom Korf

ST. CLOUD APOLLO -- Blake Maslonkowski, Simon Krych

WILLMAR -- Taylor Filipek, Sam Esboldt

WILLMAR HONORABLE MENTION -- To be determined

girls basketball

ALEXANDRIA -- Angela Christianson, Gracie Bruzek, Sam Trumm

BRAINERD -- Tess Rahto, Emily Branum

FERGUS FALLS -- Mariah Monke

LITTLE FALLS -- Paige Beseman, Whitney Weisz

ROCORI -- Jordan Hansen

SARTELL -- Andrea Whitney, Haley Guetter, Morgan Haider

ST. CLOUD TECH -- Annessa Rosch, Bobbie Bohlig

ST. CLOUD APOLLO -- Courtney Lynch

WILLMAR -- Hanna Smith, Alex Lippert, Jena Thompson

WILLMAR HONORABLE MENTION -- Mariel Aamot, Jen Knake

Boys hockey

ALEXANDRIA -- Kirby Nelson, Tom Williams, Casey Vangsness

BRAINERD -- Brtett Jenkins, Reid Mimmack, Tate Rusk, Josh Archibald

FERGUS FALLS -- Derek Kinder, Lucas Gervais

LITTLE FALLS -- Joey Hanowski

RIVER LAKES -- Jess Engquist

SARTELL -- Andrew Deters, Andrew Worzala, Austin Plaine

SAUK RAPIDS -- Mike Rutar, Ethan Prow

ST. CLOUD TECH -- Ryan Heaton, Mitch Hall, Brandon Reinholz

ST. CLOUD APOLLO -- Charlie Pentz

WILLMAR -- Paul Schrupp, Liam Johnston

WILLMAR HONORABLE MENTION -- Ben Leitch, Grant Schow

girls hockey

ALEXANDRIA -- Ally Nielsen, Beth Rindy, Michelle Anez

BRAINERD/LITTLE FALLS -- Sarah Gorvin, Lizzy Desrocher

FERGUS FALLS -- Chritina Masten, Tayler Vatnsdal

SARTELL/SAUK RAPIDS -- Kendra Rasmussen, Erin Deters, Nikki Kothenbeutel

ST. CLOUD ICEBREAKERS -- Mickey Moran, Katie Haus, Megan Schwegman, Jenna Traut

WILLMAR -- Jennie Mattison, Erin Sheehan

WILLMAR HONORABLE MENTION -- Kayte Cole, Rebecca Freese, Alexandra Sing, Baylie Young

DANCELINE

WILLMAR -- Emily Ellingson (High Kick, Jazz Funk), Naomi Leuders (High Kick)

WILLMAR HONORABLE MENTION -- Jackie Johnson (High Kick), Taryn Zaeska (High Kick), Naomi Leuders (Jazz Funk), Jackie Johnson (Jazz Funk)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness