Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Friday's Area Schedule

Email Sign up for Breaking News Alerts

Willmar, 56201

Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Prep Football

CENTRAL LAKES

Willmar at Alexandria, 7 p.m.

St. Cloud Apollo at Brainerd

Rocori at Little Falls

Advertisement
Advertisement

(Non-conference)

Sauk Rapids at Bemidji

Detroit Lakes at Sartell

St. Cloud Tech at Moorhead

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Benson, 7 p.m.

BOLD at Morris Area, 7 p.m.

Yellow Medicine East at Paynesville, 7 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Montevideo at Long Prairie-Grey Eagle, 7 p.m.

New London-Spicer at Melrose, 7 p.m.

Minnewaska at St. Cloud Cathedral, 7 p.m.

Sauk Centre at Albany

LITTLE SIOUX

MACCRAY at Dawson-Boyd, 7 p.m.

Adrian at Minneota

Canby at Murray County Central

Tracy-Milroy-Balaton at Fulda

Russell-Tyler-Ruthton at Ortonville

PRAIRIE SOUTH

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at St. John's Prep, 7:30 p.m.

Browerville at Royalton

Upsala-Swanville at Osakis

SOUTHERN MINNESOTA

Sleepy Eye at Buffalo Lake-Hector, 7 p.m.

McLeod vs. Renville County West at Danube, 7 p.m.

Mountain Lake-Butterfield-Odin at Red Rock Central

New Ulm Cathedral at Sleepy Eye St. Mary's

Springfield at Wabasso

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Holdingford, 7 p.m.

Eden Valley-Watkins at Maple Lake

Pierz at Howard Lake-Waverly/Winsted

Rockford at Kimball

WRIGHT COUNTY

Waconia at Litchfield, 7 p.m.

Annandale at Watertown-Mayer

Mound-Westonka at Dassel-Cokato

Glencoe-Silver Lake at Delano

SOUTHERN MINN. ALLIANCE

Redwood Valley at St. Peter

Blue Earth at Windom

Fairmont at Marshall

Jackson County Central at New Ulm

St. James at Pipestone

Waseca at Worthington

PHEASANT SOUTH

Brandon-Evansville at Hancock, 7:30 p.m.

Clinton-Graceville/Beardsley at Wheaton

Prep Tennis

SECTION 3A

Luverne at Lac qui Parle Valley, 3:15 p.m.

SECTION 8AA-SOUTH

St. Cloud Apollo at Willmar, 4 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement