Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Friday's Area Schedule

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Willmar, 56201
West Central Tribune
(320) 235-6769 customer support
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Prep Football

CENTRAL LAKES

Willmar at Sartell, 7 p.m.

Rocori at Alexandria

Brainerd at St. Cloud Apollo

St. Cloud Tech at Little Falls

Advertisement
Advertisement

(Non-conference)

Fergus Falls at Bemidji

Moorhead at Sauk Rapids

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City vs. Yellow Medicine East at Granite Falls, 7 p.m.

Long Prairie-Grey Eagle at Benson, 7 p.m.

Lac qui Parle Valley vs. BOLD at Olivia, 7 p.m.

Paynesville at Montevideo, 7 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Sauk Centre, 7 p.m.

Albany at Milaca

Foley at Mora

Melrose at St. Cloud Cathedral

LITTLE SIOUX

Russell-Tyler-Ruthton at Dawson-Boyd, 7 p.m.

MACCRAY at Canby, 7 p.m.

Adrian at Minneota

Fulda at Murray County Central

Tracy-Milroy-Balaton at Ortonville

PRAIRIE SOUTH

Royalton at Browerville

(Non-conference)

Otter Tail Central vs. Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Murdock, 7 p.m.

Osakis at United North Central

Pillager at Upsala-Swanville

SOUTHERN MINNESOTA

Buffalo Lake-Hector at New Ulm Cathedral, 7 p.m.

Renville County West at Springfield, 7 p.m.

Cedar Mountain/Comfrey at McLeod West

Red Rock Central at Wabasso

Sleepy Eye St. Mary's at Sleepy Eye

Mountain Lake-Butterfield-Odin at Southwestern United

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Pierz, 7 p.m.

Eden Valley-Watkins at Kimball

Holdingford at Maple Lake

Rockford at Howard Lake-Waverly/Winsted

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Dassel-Cokato, 7 p.m.

Glencoe-Silver Lake at Annandale

Mound-Westonka at Delano

Watertown-Mayer at Waconia

(Non-conference)

Sparta at Orono

SOUTHERN ALLIANCE

Redwood Valley at Pipestone, 7 p.m.

Luverne at Worthington

Marshall at Windom

(Non-conference)

Jackson County Central at Vermillion, S.D.

PHEASANT

Hancock at Brandon-Evansville, 7 p.m.

Chokio-Alberta/Herman-Norcross at Clinton-Graceville/Beardsley

(Non-conference)

Lincoln HI at Wheaton

Boys Soccer

NON-CONFERENCE

Hillcrest Academy vs. Central Minnesota Christian at Prinsburg, 5 p.m.

Prep Tennis

WRIGHT COUNTY

Conference tournament at Orono, 10 a.m.

NON-CONFERENCE

New London-Spicer vs. Belgrade-Brooten-Elrosa at Belgrade, 4:30 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement