Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement
Thursday's Area Schedule
Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Willmar, 56201
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Prep Volleyball

CENTRAL LAKES

Willmar at Rocori, 7 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Minnewaska, 7:30 p.m.

Advertisement
Advertisement

BOLD at Benson, 7:30 p.m.

Lac qui Parle Valley at Paynesville, 7:30 p.m.

Morris at Montevideo, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Mora at New London-Spicer, 7:30 p.m.

CAMDEN

Dawson-Boyd at Tracy-Milroy-Balaton, 7:30 p.m.

Central Minnesota Christian at Russell-Tyler-Ruthton, 7:30 p.m.

Minneota vs. Central Minnesota Christian at Prinsburg, 7:30 p.m.

Canby vs. Renville County West at Renville, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Eden Valley-Watkins vs. Belgrade-Brooten-Elrosa at Brooten, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Orono, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector at New Ulm Cathedral, 7:30 p.m.

PHEASANT

Hancock at Ortonville, 7:30 p.m.

SOUTHWEST

Jackson County Central at Redwood Valley, 7:30 p.m.

Prep Tennis

SECTION 2AA

Willmar at Hutchinson, 4 p.m.

New Prague at Mankato West, 3:45 p.m.

SECTION 5A-EAST

Annandale or St. John's Prep at Litchfield, 4:30 p.m.

Glencoe-Silver Lake at St. Cloud Cathedral, 4:30 p.m.

SECTION 4A-WEST

Belgrade-Brooten-Elrosa vs. Benson/KMS at Benson, 4 p.m.

New London-Spicer vs. MACCRAY at Clara City, 4 p.m.

NON-CONFERENCE

Staples-Motley at Minnewaska, 4 p.m.

Swimming & Diving

CENTRAL LAKES

Willmar at Brainerd, 6 p.m.

Girls Soccer

CENTRAL LAKES

Willmar at St. Cloud Tech, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

Minnewaska at Hillcrest Academy, 3:30 p.m.

Boys Soccer

CENTRAL LAKES

St. Cloud Tech at Willmar, 5 p.m.

Cross Country

NON-CONFERENCE

BOLD/Buffalo Lake-Hector Invite at Olivia (Belgrade-Brooten-Elrosa, Gibbon-Fairfax-Winthrop, Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd, MACCRAY, Paynesville, Redwood Valley, Renville County West, Springfield, Murray County Central), 4 p.m.

Litchfield Invite (Annandale, Buffalo, Cambridge-Isanti, Dassel-Cokato, Eden Valley-Watkins, Glencoe-Silver Lake, Howard Lake-Waverly/Winsted, Lester Prairie, Mound-Westonka, Orono, Maple Lake, New London-Spicer), 4 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness