Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Thursday's Area Schedule

Email Sign up for Breaking News Alerts

sports Willmar, 56201

Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Boys Basketball

CENTRAL LAKES

Willmar at Brainerd, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Benson at Paynesville, 7:30 p.m.

Advertisement
Advertisement

BOLD at Yellow Medicine East, 7:30 p.m.

Montevideo at Lac qui Parle Valley, 7:30 p.m.

Minnewaska at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Rockford at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Buffalo Lake-Hector at Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30 p.m.

Girls Basketball

WEST CENTRAL NORTH

Melrose at New London-Spicer, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Eden Valley-Watkins, 7:30 p.m.

CAMDEN

Central Minnesota Christian at Russell-Tyler-Ruthton, 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at Lincoln HI, 7:30 p.m.

Renville County West at Tracy-Milroy-Balaton, 7:30 p.m.

PHEASANT

Hancock at Clinton-Graceville-Beardsley, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Atwater-Cosmos-Grove City at Buffalo Lake-Hector, 7:30 p.m.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg vs. BOLD at Bird Island, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East at MACCRAY, 7:30 p.m.

Minnewaska at Sauk Centre, 7:30 p.m.

Wrestling

CENTRAL LAKES

St. Cloud Tech at Willmar, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City vs. BOLD at Olivia, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East vs. Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley at Dawson, 7:30 p.m.

Morris/Hancock at Minnewaska, 7:30 p.m.

CAMDEN

Renville County West at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

MACCRAY at Ortonville, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Annandale/Maple Lake at Litchfield, 7:30 p.m.

Boys Hockey

CENTRAL LAKES

Willmar at St. Cloud Tech, 7 p.m.

River Lakes at Little Falls, 7 p.m.

SOUTHWEST

Redwood Valley at Windom, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

New Ulm at Litchfield/Dassel-Cokato, 7 p.m.

Morris/Benson Area at Pequot Lakes, 7 p.m.

Girls Hockey

CENTRAL LAKES

Brainerd vs. River Lakes at Richmond, 7 p.m.

SOUTHWEST

Redwood Valley at Windom, 5:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Morris/Benson Area at Pequot Lakes, 5 p.m.

Gymnastics

CENTRAL LAKES

Sauk Rapids at Willmar, 7:15 p.m.

WEST CENTRAL

Paynesville at Melrose, 7:15 p.m.

Swimming & Diving

CENTRAL LAKES

St. Cloud Apollo at Willmar, 6 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement