Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Thursday's Area Schedule

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Willmar, 56201
West Central Tribune
(320) 235-6769 customer support
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Boys Basketball

CENTRAL LAKES

Willmar at Sauk Rapids, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Minnewaska, 7:30 p.m.

Advertisement
Advertisement

Montevideo at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Milaca, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Belgrade-Brooten-Elrosa at Dawson-Boyd, 7:30 p.m.

Benson at Hancock, 7:30 p.m.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at BOLD, 7:30 p.m.

Girls Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD at Montevideo, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Milaca, 7:30 p.m.

CAMDEN

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Central Minnesota Christian, 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at Renville County West, 7:30 p.m.

Lakeview at MACCRAY, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Waconia at Litchfield, 7:30 p.m. 

CENTRAL MINNESOTA

Howard Lake-Waverly-Winsted at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector at Sleepy Eye St. Mary's, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Yellow Medicine East at Minneota, 7:30 p.m. 

Wrestling

CENTRAL LAKES

Willmar at Rocori, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL

Inter-conference championship: Foley at Atwater-Cosmos-Grove City, 7 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Glencoe-Silver Lake, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Belgrade-Brooten-Elrosa at Minnewaska, 7:30 p.m.

New London-Spicer at BOLD, 7:30 p.m.

River Valley Triangular (MACCRAY), 5 p.m.

Benson Triangular (Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove, Minneota), 5 p.m.

Yellow Medicine East at Marshall, 7:30 p.m.

Boys Hockey

NON-CONFERENCE

Wadena-Deer Creek at Willmar, 7 p.m.

Morris/Benson Area at Prairie Centre, 7 p.m.

WRIGHT COUNTY

Delano/Rockford at Litchfield/Dassel-Cokato, 7 p.m.

SOUTHWEST

Sleepy Eye at Redwood Valley, 7 p.m.

Girls Hockey

CENTRAL LAKES

Willmar at Fergus Falls, 7 p.m.

MISSISSIPPI 8

Litchfield/Dassel-Cokato at Holy Family Catholic, 7 p.m.

SOUTHWEST

Redwood Valley at Morris/Benson Area, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

River Lakes at Coon Rapids, 7 p.m.

Gymnastics

NON-CONFERENCE

Litchfield at Maple Lake, 7:15 p.m.

Swimming & Diving

CENTRAL LAKES

Sartell at Willmar, 6 p.m.

WEST CENTRAL

Montevideo at Morris, 6 p.m.

Nordic Skiing

SECTION 2A

Section meet at Brainerd 2 p.m.

College Wrestling

JUNIOR COLLEGE

Rochester at Ridgewater, 7 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness