Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Thursday's Area Schedule

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Willmar,Minnesota 56201 http://www.wctrib.com/sites/all/themes/wctrib_theme/images/social_default_image.png
West Central Tribune
(320) 235-6769 customer support
Thursday's Area Schedule
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Prep Baseball

CENTRAL LAKES

Willmar at Little Falls, 5 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Yellow Medicine East at Atwater-Cosmos-Grove City, 5 p.m.

Advertisement
Advertisement

Benson at Paynesville, 5 p.m.

Lac qui Parle Valley at Minnewaska, 5 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Montevideo, 5 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Milaca at New London-Spicer (2), 3 p.m.

CAMDEN

Central Minnesota Christian at Tracy-Milroy-Balaton, 4:30 p.m.

Renville County West at Dawson-Boyd, 4:30 p.m.

Lakeview at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 4:30 p.m.

MACCRAY at Russell-Tyler-Ruthton, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Glencoe-Silver Lake, 4:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Kimball (2), 4 p.m.

NON-CONFERENCE

Hillcrest Lutheran Academy at Hancock, 5 p.m.

Prep Softball

CENTRAL LAKES

Little Falls at Willmar, 5, p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Yellow Medicine East, 5 p.m.

Paynesville at Benson/Hancock (2), 4 p.m.

Minnewaska at Lac qui Parle Valley, 5 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Montevideo, 5 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Milaca (2), 4 p.m.

CAMDEN

Tracy-Milroy-Balaton at Dawson-Boyd (2), 4:30 p.m.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at MACCRAY (2), 4:30 p.m.

Renville County West at Lakeview (2), 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Glencoe-Silver Lake at Litchfield, 4:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Kimball at Belgrade-Brooten-Elrosa (2), 4 p.m.

NON-CONFERENCE

BOLD at Buffalo Lake-Hector-Stewart, 4:30 p.m.

Prep Tennis

CENTRAL LAKES

Willmar at Alexandria, 4:30 p.m.

WEST CENTRAL

Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd at Yellow Medicine East, 4:30 p.m.

Montevideo at Minnewaska, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Providence Academy at Litchfield, 5 p.m.

NON-CONFERENCE

New London-Spicer at MACCRAY, 4:30 p.m.

Track and Field

NON-CONFERENCE

Hutchinson Invite (Willmar), 4 p.m.

Paynesville Invite (Atwater-Cosmos-Grove City, BOLD/Buffalo Lake-Hector, Litchfield, Melrose, Minnewaska, New London-Spicer, Paynesville, Sauk Centre), 4:30 p.m.

Maple Lake Invite (Belgrade-Brooten-Elrosa), 4:30 p.m.

MACCRAY/Renville County West Invite (Benson/KMS, Central Minnesota Christian, ECHO Charter, Lakeview, Montevideo, Yellow Medicine East), 4:15 p.m.

Boys Golf

WEST CENTRAL SOUTH

Conference meet at Benson, 5 p.m.

CAMDEN

Triangular at Dawson-Boyd (MACCRAY, Russell-Tyler-Ruthton), 4 p.m.

Girls Golf

CENTRAL LAKES

Conference meet at Brainerd, 3:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Conference meet at Olivia, 5 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Conference meet at Long Prairie-Grey Eagle, 4 p.m.

WRIGHT COUNTY

Conference meet at Maple Lake, 4:30 p.m.

CAMDEN

Triangular at Dawson-Boyd (MACCRAY, Russell-Tyler-Ruthton), 4 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness