Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Thursday's area schedule

Email

Thursday

Prep Baseball

CENTRAL LAKES

Brainerd at Willmar, 5 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Paynesville at Atwater-Cosmos-Grove City, 5 p.m.

Advertisement

Lac qui Parle Valley at BOLD, 5 p.m.

Montevideo at Minnewaska, 5 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Yellow Medicine East, 5 p.m.

CAMDEN

Central Minnesota Christian at Lakeview, 4:30 p.m.

MACCRAY at Dawson-Boyd, 4:30 p.m.

Renville County West at Russell-Tyler-Ruthton, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Waconia, 4:30 p.m.

TOMAHAWK

Sleepy Eye St. Mary's at Buffalo Lake-Hector-Stewart (2), 4:30 p.m.

PHEASANT

Brandon-Evansville at Hancock, 5 p.m.

Prep Softball

CENTRAL LAKES

Willmar at Brainerd, 5 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Paynesville at Atwater-Cosmos-Grove City, 5 p.m.

Montevideo at Minnewaska, 5 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Yellow Medicine East, 5 p.m.

CAMDEN

Dawson-Boyd at Renville County West (2), 4:30 p.m.

Russell-Tyler-Ruthton at Kerkhoven-Murdock-Sunburg (2), 4:30 p.m.

Minneota/Canby at MACCRAY (2), 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Waconia at Litchfield, 4:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Maplae Lake (2), 4 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector-Stewart at Sleepy Eye St. Mary's (2), 4:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Marshall at Benson/Hancock, 4:30 p.m.

Boys Tennis

CENTRAL LAKES

Fergus Falls at Willmar, 4:30 p.m.

WEST CENTRAL

Yellow Medicine East at Benson/KMS, 4:30 p.m.

New London-Spicer at St. Cloud Cathedral, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Mound-Westonka at Litchfield, 4 p.m.

NON-CONFERENCE

Redwood Valley at Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd, 4:30 p.m.

MACCRAY at Montevideo, 5 p.m.

Track and Field

NON-CONFERENCE

St. Michael-Albertville Invite (Willmar), 4 p.m.

New London-Spicer Invite (Annandale, Atwater-Cosmos-Grove city , Belgrade-Brooten-Elrosa, Benson/KMS, Central Minnesota Christian, Litchfield, MACCRAY/Renville County West, Melrose, Minnewaska, New London-Spicer, Paynesville, Sauk Centre), 4 p.m.

Montevideo Invite (BOLD/Buffalo Lake-Hector, Hancock, Ortonville, Yellow Medicine East), 4:30 p.m.

Boys Golf

WEST CENTRAL SOUTH

Conference meet at Montevideo, 5 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Conference meet at Foley, 5 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Conference meet at Shadow Brooke Golf Course, Lester Prairie, 4:15 p.m.

CAMDEN

Conference triangular at Lakeview (MACCRAY, Lincoln HI), 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Conference meet at Mound-Westonka, 4:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Sleepy Eye St. Mary's Triangular (Buffalo Lake-Hector-Stewart, St. James), 4:30 p.m.

Girls Golf

WEST CENTRAL SOUTH

Conference meet at Granite Falls, 5 p.m.

CAMDEN

Conference triangular at Lakeview (MACCRAY, Lincoln HI), 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Conference meet at Medina, 4:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Conference meet at Kimball, 4:15 p.m.

NON-CONFERENCE

Sleepy Eye St. Mary's Triangular (Buffalo Lake-Hector-Stewart, St. James), 4:30 p.m.

College Baseball

JUNIOR COLLEGE

St. John's JV vs. Ridgewwater (2) at Spicer, noon

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness