Weather Forecast

Close

Tuesday's Area Schedule

(All events 7:30 p.m. unless noted)

Boys Basketball

CENTRAL LAKES

Rocori at Willmar

Fergus Falls at St. Cloud Apollo

Alexandria at Sartell

Little Falls at St. Cloud Tech

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Eden Valley-Watkins

CAMDEN NORTH

Central Minnesota Christian vs. Renville County West at Renville

Dawson-Boyd at Canby

MACCRAY vs. Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Kerkhoven

PHEASANT

Hancock at Ortonville

TOMAHAWK

Gibbon-Fairfax-Winthrop at Buffalo Lake-Hector

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Glencoe-Silver Lake

SOUTHWEST

Redwood Valley at Jackson County Central

NON-CONFERENCE

Benson at New London-Spicer

BOLD at Norwood-Young America

Melrose at Morris

Yellow Medicine East vs. Lakeview at Cottonwood

Girls Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

Morris/Chokio-Alberta vs. Atwater-Cosmos-Grove City at Grove City

Lac qui Parle Valley vs. BOLD at Olivia

Montevideo vs. Yellow Medicine East at Granite Falls

WEST CENTRAL NORTH

Albany at Minnewaska

New London-Spicer at Melrose

Paynesville at Sauk Centre

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector at Gibbon-Fairfax-Winthrop

CENTRAL MINNESOTA

Howard Lake-Waverly-Winsted vs. Belgrade-Brooten-Elrosa at Brooten

PHEASANT

Clinton-Graceville-Beardsley at Hancock

WRIGHT COUNTY

Glencoe-Silver Lake at Litchfield

SOUTHWEST

Jackson County Central at Redwood Valley

NON-CONFERENCE

Swanville vs. Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Murdock

Wrestling

CENTRAL LAKES

Rocori Triangular (Atwater-Cosmos-Grove City, Willmar), 5 p.m.

Sauk Rapids at Brainerd

St. Cloud Apollo at Fergus Falls

Sartell at Alexandria

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Rockford

WEST CENTRAL SOUTH

Yellow Medicine East at Benson

BOLD/Buffalo Lake-Hector at Montevideo

WEST CENTRAL NORTH

Melrose at New London-Spicer

Minnewaska at Albany

Paynesville Triangular (Long Prairie-Grey Eagle, Trinity)

CAMDEN

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Dawson-Boyd

Renville County West at Tracy-Milroy-Balaton

Boys Hockey

CENTRAL LAKES

Willmar at St. Cloud Tech

St. Cloud Apollo vs. River Lakes at Richmond

Little Falls at Alexandria

Brainerd at Sauk Rapids

Fergus Falls at Sartell

NON-CONFERENCE

Litchfield/Dassel-Cokato at Delano

Girls Hockey

CENTRAL LAKES

St. Cloud Tech at Willmar

River Lakes at St. Cloud Icebreakers

Alexandria at Little Falls

Sartell/Sauk Rapids at Fergus Falls

NON-CONFERENCE

Prairie Centre at Morris/Benson

New Ulm at Litchfield/Dassel-Cokato

Gymnastics

CENTRAL LAKES

Alexandria at Willmar

Fergus Falls at Sartell

Brainerd at Little Falls

NON-CONFERENCE

St. Peter at Redwood Valley

Swimming and Diving

WEST CENTRAL

Melrose/Sauk Centre at Montevideo, 6 p.m.

Nordic Skiing

CENTRAL LAKES

Willmar at Little Falls, 11 a.m.

Advertisement
randomness