Weather Forecast

Close
Advertisement

Tuesday's Area Schedule

Email News Alerts

Prep Baseball

CENTRAL LAKES

Willmar at Sartell (2), 4 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Benson (2), 4 p.m.

Advertisement
Advertisement

Montevideo at BOLD, 5 p.m.

Yellow Medicine East at Minnewaska, 5 p.m.

Paynesville at Morris, 5 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Foley, 5 p.m.

CAMDEN

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Dawson-Boyd, 5 p.m.

MACCRAY at Renville County West, 5 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector at Minnesota Valley Lutheran, 5 p.m.

WRIGHT COUNTY

Dassel-Cokato at Litchfield (2), 4 p.m.

SOUTHWEST

Windom at Redwood Valley, 5 p.m.

NON-CONFERENCE

Upsala at Belgrade-Brooten-Elrosa, 4:30 p.m.

Prep Softball

CENTRAL LAKES

Sartell at Willmar (2), 4 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Benson/Hancock at Atwater-Cosmos-Grove City (2), 4 p.m.

BOLD at Montevideo (2), 4:30 p.m.

Yellow Medicine East at Minnewaska, 5 p.m.

Morris at Paynesville (2), 4 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Foley at New London-Spicer, 5 p.m.

CAMDEN

Renville County West at Tracy-Milroy-Balaton (2), 4:30 p.m.

Dawson-Boyd at Kerkhoven-Murdock-Sunburg (2), 4:30 p.m.

Minneota/Canby at MACCRAY (2), 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Dassel-Cokato, 4:30 p.m.

TOMAHAWK

Minnesota Valley Lutheran at Buffalo Lake-Hector, 5 p.m.

NON-CONFERENCE

Belgrade-Brooten-Elrosa at Upsala, 4:30 p.m.

Prep Tennis

CENTRAL LAKES

Willmar at Fergus Falls, 4:30 p.m.

WEST CENTRAL

Yellow Medicine East at Benson/Hancock, 4:30 p.m.

Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd at Montevideo, 5 p.m.

Foley at New London-Spicer, 4:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Minnewaska at MACCRAY, 4:30 p.m.

Track and Field

NON-CONFERENCE

Minnewaska Invite (Benson/KMS, Clinton-Graceville/Beardsley, Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd, Morris, Paynesville, West Central Area, Wheaton). 4 p.m.

BBE Invite, 4:15 p.m.

Litchfield Invite (Orono, Waconia), 4:30 p.m.

Pipestone Invite (Redwood Valley), 4 p.m.

Boys Golf

CAMDEN

Dawson-Boyd Triangular (MACCRAY, RTR), 4:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Conference meet at Morris, 4:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Conference meet at Melrose, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Conference meet at Watertown, 4:30 p.m.

TOMAHAWK

Springfield Triangular (Buffalo Lake-Hector), 4:30 p.m.

Girls Golf

CENTRAL LAKES

Conference meet at St. Cloud, 3:30 p.m.

CAMDEN

Dawson-Boyd Triangular (MACCRAY, RTR), 4:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Conference meet at Long Prairie, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Conference meet at Dassel-Cokato, 3 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Conference meet at Plymouth, 4:15 p.m.

TOMAHAWK

Springfield Triangular (Buffalo Lake-Hector), 4:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Ortonville Invite (Benson/KMS, Lac qui Parle Valley, Montevideo, Morris, Yellow Medicine), 11 a.m.

Marshall Invite (BOLD, MACCRAY), 1 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness