Sections

Weather Forecast

Close

Tuesday's Area Schedule

Prep Baseball

WEST CENTRAL SOUTH

Morris at Benson, 5 p.m.

BOLD at Yellow Medicine East, 4:30 p.m.

Lac qui Parle Valley at Montevideo, 5 p.m.

Minnewaska at Paynesville, 5 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Sauk Centre at New London-Spicer (2), 4:30 p.m.

CAMDEN

Lakeview at Renville County West, 5 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Pierz, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Annandale at Litchfield, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

Buffalo Lake-Hector at MACCRAY, 5 p.m.

Dawson-Boyd at Hancock, 4:30 p.m.

Sleepy Eye St. Mary's at Redwood Valley, 5 p.m.

Prep Softball

WEST CENTRAL SOUTH

Benson/Hancock at Morris, 5 p.m.

Yellow Medicine East at BOLD, 4:30 p.m.

Paynesville at Minnewaska, 5 p.m.

Montevideo at Lac qui Parle Valley, 5 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Sauk Centre, 5 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Pierz at Belgrade-Brooten-Elrosa, 4:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Annandale, 4:30 p.m.

NON-CONFERENCE

MACCRAY at Buffalo Lake-Hector, 5 p.m.

Redwood Valley at Tracy-Milroy-Balaton, 5 p.m.

Prep Tennis

WEST CENTRAL

Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd at Yellow Medicine East, 4:30 p.m.

Minnewaska at Foley, 5 p.m.

WRIGHT COUNTY

Conference tournament at Mound-Westonka, 4 p.m.

NON-CONFERENCE

Mankato West at Willmar, 4:30 p.m.

Benson/KMS Triangular (BKMS vs. Melrose, 3 p.m.; Melrose vs. MACCRAY, 4:30 p.m.; BKMS vs. Melrose, 6 p.m.)

Track and Field

NON-CONFERENCE

Morris Invite (Belgrade-Brooten-Elrosa, Yellow Medicine East), 3:30 p.m.

Benson/KMS Invite (Ashby, BOLD, Canby/Minneota, Clinton-Graceville/Beardsley, Hancock, Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd, Long Prairie-Grey Eagle, Minnewaska, Montevideo, New London-Spicer), 4 p.m.

True Team at Morris, 3:30 p.m.

Boys Golf

WEST CENTRAL SOUTH

Conference meet at Atwater, 4:30 p.m.

TOMAHAWK

Triangular at Minnesota Valley Lutheran (Buffalo Lake-Hector), 4:30 p.m.

CAMDEN

Triangular at Minneota (MACCRAY), noon

WRIGHT COUNTY

Conference meet at Litchfield, 4:30 p.m.

Girls Golf

CENTRAL LAKES

Conference meet at Brainerd, 4 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Conference meet at Pierz, 4:15 p.m.

TOMAHAWK

Triangular at Minnesota Valley Lutheran (Buffalo Lake-Hector), 4:30 p.m.

CAMDEN

Triangular at Cottonwood (MACCRAY), noon

NON-CONFERENCE

Sauk Centre Invite (Benson/KMS), 2 p.m.

New London-Spicer Invite (Willmar), 10 a.m.

Advertisement
randomness