Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Tuesday's Area Schedule

Email

Boys Basketball

CENTRAL LAKES

Sartell at Willmar, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Paynesville at Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30 p.m.

Advertisement

Minnewaska at BOLD, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East at Lac qui Parle Valley, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at St. Cloud Cathedral, 7:30 p.m.

CAMDEN

Lincoln HI at MACCRAY, 7:30 p.m.

Renville County West at Tracy-Milroy-Balaton, 6 p.m.

WRIGHT COUNTY

Orono at Litchfield, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector at Sleepy Eye, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Central Minnesota Christian at ECHO Charter, 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at Montevideo, 7:30 p.m.

Redwood Valley at New Ulm, 7:30 p.m.

Girls Basketball

CENTRAL LAKES

Willmar at Sartell, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Lac qui Parle Valley at Benson, 7:30 p.m.

CAMDEN

Central Minnesota Christian at Dawson-Boyd, 7:30 p.m.

Renville County West at Lakeview, 7:30 p.m.

MACCRAY at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Eden Valley-Watkins at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Sleepy Eye at Buffalo Lake-Hector, 7:30 p.m.

PHEASANT

Wheaton/Herman-Norcross at Hancock, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Orono, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

BOLD at Gibbon-Fairfax-Winthrop, 7:30 p.m.

Melrose at Minnewaska, 7:30 p.m.

Montevideo at New London-Spicer, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East at Redwood Valley, 7:30 p.m.

Wrestling

NON-CONFERENCE

Belgrade-Brooten-Elrosa at Melrose, 7:30 p.m.

LeSueur-Henderson at BOLD, 7:30 p.m.

Litchfield at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

Kimball Quadrangular (Minnewaska, Eden Valley-Watkins, Sauk Centre), 5 p.m.

Annandale/Maple Lake at New London-Spicer, 7:30 p.m.

Wabasso at Renville County West, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East Triangular (Minneota, Pipestone), 5 p.m.

Boys Hockey

CENTRAL LAKES

Willmar at St. Cloud Apollo, 7 p.m.

Sartell vs. River Lakes at Paynesville, 7 p.m.

SOUTHWEST

Redwood Valley vs. Morris/Benson Area at Benson, 7 p.m.

Girls Hockey

SOUTHWEST

Morris/Benson Area at Worthington, 6 p.m.

Gymnastics

NON-CONFERENCE

Willmar at Benson/KMS, 7:15 p.m.

Litchfield at Paynesville, 7:15 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness