Weather Forecast

Close
Advertisement

Tuesday's Area Schedule

Email News Alerts

Boys Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD at Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30 p.m.

Benson at Yellow Medicine East, 7:30 p.m.

Advertisement
Advertisement

Morris/Chokio-Alberta at Lac qui Parle Valley, 7:30 p.m.

Paynesville at Montevideo, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Melrose, 7:30 p.m.

CAMDEN

Lakeview at Central Minnesota Christian, 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

MACCRAY at Renville County West, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Mound-Westonka, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Hancock at Ashby, 7:30 p.m.

Girls Basketball

CENTRAL LAKES

Brainerd at Willmar, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Yellow Medicine East at Benson, 7:30 p.m.

Lac qui Parle Valley at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

Paynesville at Minnewaska, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Melrose at New London-Spicer, 7:30 p.m.

CAMDEN

MACCRAY at Canby, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Parkers Prairie at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

Lester Prairie/Holy Trinity Invite (Lester Prairie/HT vs. Watertown-Mayer, 5:45 p.m.; Atwater-Cosmos-Grove City vs. Mound-Westonka, 7:30 p.m.)

Cedar Mountain/Comfrey Invite (Southwest Star Concept vs. BOLD, 6 p.m.; Madelia vs. Cedar Mountain/Comfrey, 7:30 p.m.)

Hancock at Ashby, 6 p.m.

Montevideo at Dawson-Boyd, 7:30 p.m.

Litchfield at Gibbon-Fairfax-Winthrop, 7:30 p.m.

Wrestling

CENTRAL LAKES

Willmar at St. Cloud Tech, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD Triangular (Benson, Montevideo), 5 p.m.

Paynesville Triangular (Morris/Hancock/Chokio-Alberta, Yellow Medicine East), 5 p.m.

WRIGHT COUNTY

Waconia at Litchfield, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Belgrade-Brooten-Elrosa at Sauk Centre/Melrose, 7:30 p.m.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg Triangular (Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, Wheaton), 5 p.m.

Norwood Young America Triangular (MACCRAY/Renville County West, River Valley), 5 p.m.

Holdingford Triangular (Long Prairie-Grey Eagle, Minnewaska), 5 p.m.

Boys Hockey

CENTRAL LAKES

River Lakes at Fergus Falls, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

Little Falls vs. Morris/Benson Area at Morris, 7 p.m.

Litchfield/Dassel-Cokato at Marshall, 7 p.m.

Girls Hockey

CENTRAL LAKES

Brainerd/Little Falls at Willmar, 7 p.m.

Gymnastics

CENTRAL LAKES

Willmar at St. Cloud Tech, 7:15 p.m.

WEST CENTRAL

Morris/Chokio-Alberta at Paynesville/Eden Valley-Watkins, 7:15 p.m.

Swimming & Diving

NON-CONFERENCE

Melrose at Willmar, 6 p.m.

Litchfield/Dassel-Cokato at Sartell, 6 p.m.

WEST CENTRAL

Montevideo at Morris/Chokio-Alberta, 6 p.m.

Nordic Skiing

NON-CONFERENCE

Willmar Invite at Eagle Creek Golf Course, 2:45 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness