Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement
Tuesday's Area Schedule
Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Willmar, 56201
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Boys Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

CAMDEN

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Central Minnesota Christian, 7:30 p.m.

Advertisement
Advertisement

Renville County West at Dawson-Boyd, 7:30 p.m.

Lakeview at MACCRAY, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Maple Lake at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Dassel-Cokato at Litchfield, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Sleepy Eye at Buffalo Lake-Hector-Stewart, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Atwater-Cosmos-Grove City at Lester Prairie/Holy Trinity, 7:30 p.m.

Hancock at Underwood, 7:30 p.m.

Lac qui Parle Valley at Milbank, S.D., 7:30 p.m.

Minnewaska at New London-Spicer, 7:30 p.m.

Girls Basketball

CENTRAL LAKES

Alexandria at Willmar, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD at Yellow Medicine East, 7:30 p.m.

CAMDEN

Tracy-Milroy-Balaton at Renville County West, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield at Dassel-Cokato, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector-Stewart at Sleepy Eye, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Atwater-Cosmos-Grove City at Sauk Centre, 7:30 p.m.

Melrose at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Benson, 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at Hancock, 7:30 p.m.

MACCRAY at Lac qui Parle Valley, 7:30 p.m.

Minnewaska at Long Prairie-Grey Eagle, 7:30 p.m.

Redwood Valley at Montevideo, 7:30 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Wheaton/Herman-Norcross, 7:30 p.m.

New London-Spicer at Paynesville, 7:30 p.m.

Wrestling

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD at Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30 p.m.

Benson at Minnewaska, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

Mora at New London-Spicer, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd at Minneota, 7:30 p.m.

MACCRAY/Renville County West Triangular (Morris/Hancock/Chokio-Alberta, River Valley), 5 p.m.

Paynesville at Howard Lake-Waverly-Winsted, 7:30 p.m.

Boys Hockey

WRIGHT COUNTY

Litchfield/Dassel-Cokato at Mound-Westonka, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

Redwood Valley vs. Morris/Benson Area at Benson, 7 p.m.

Sauk Centre vs. River Lakes at Paynesville, 7:30 p.m.

Girls Hockey

NON-CONFERENCE

Hutchinson at Willmar, 7 p.m.

Park Rapids vs. Morris/Benson Area at Morris, 7 p.m.

WRIGHT COUNTY

Mound-Westonka at Litchfield/Dassel-Cokato, 7 p.m.

Gymnastics

WEST CENTRAL

Long Prairie-Grey Eagle at New London-Spicer, 7:15 p.m.

Benson/KMS at Paynesville, 7:15 p.m.

Swimming & Diving

NON-CONFERENCE

Hutchinson at Montevideo, 6 p.m.

Nordic Skiing

NON-CONFERENCE

Mora Invite (Willmar), 10 a.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness