Weather Forecast

Close
Advertisement

Tuesday's Area Schedule

Email News Alerts
sports Willmar, 56201
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Boys Basketball

CENTRAL LAKES

Willmar at Alexandria, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Benson at Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30 p.m.

Advertisement
Advertisement

Minnewaska at Lac qui Parle Valley, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East at Montevideo, 7:30 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Paynesville, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at St. Cloud Cathedral, 7:30 p.m.

CAMDEN

Renville County West at Central Minnesota Christian, 7:30 p.m.

MACCRAY at Canby, 7:30 p.m.

WRIGHT COUNTY

Howard Lake-Waverly-Winsted at Litchfield, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Minnesota Valley Lutheran at Buffalo Lake-Hector-Stewart, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Hancock at Dawson-Boyd, 7:30 p.m.

BOLD at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

Girls Basketball

CENTRAL LAKES

Willmar at Brainerd, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Benson, 7:30 p.m.

Lac qui Parle Valley at Minnewaska, 7:30 p.m.

Montevideo at Yellow Medicine East, 7:30 p.m.

Paynesville at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

St. Cloud Cathedral at New London-Spicer, 7:30 p.m.

CAMDEN

Central Minnesota Christian at Canby, 7:30 p.m.

Renville County West at MACCRAY. 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at Minneota, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Holdingford at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector-Stewart at Minnesota Valley Lutheran, 7:30 p.m.

PHEASANT

Hancock at Wheaton/Herman-Norcross, 7:30 p.m.

Wrestling

CENTRAL LAKES

Little Falls at Willmar, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL NORTH

New London-Spicer at Long Prairie-Grey Eagle, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Holdingford at Belgrade-Brooten-Elrosa, 7:30 p.m.

CAMDEN

Ortonville vs. MACCRAY/RCW at Sacred Heart, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Atwater-Cosmos-Grove City at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

BOLD Triangular (Glencoe-Silver Lake, Tracy-Milroy-Balaton), 5 p.m.

Gymnastics

WEST CENTRAL

New London-Spicer at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

Melrose at Paynesville, 7:30 p.m.

Boys Hockey

CENTRAL LAKES

Willmar at St. Cloud Apollo, 7 p.m.

Sartell vs. River Lakes at Richmond, 7 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield/Dassel-Cokato at Waconia, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

Pequot Lakes vs. Morris/Benson Area at Morris, 5 p.m.

Girls Hockey

CENTRAL LAKES

St. Cloud Icebreakers at Willmar, 7 p.m.

River Lakes at Sartell/Sauk Rapids, 7 p.m.

WRIGHT COUNTY

Litchfield/Dassel-Cokato at New Ulm, 7 p.m.

NON-CONFERENCE

Pequot Lakes vs. Morris/Benson Area at Morris, 5 p.m.

Swimming & Diving

CENTRAL LAKES

Brainerd at Willmar, 6 p.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness