Sections

Weather Forecast

Close

Some Dakota Access Pipeline opponents move to higher ground as camp closure looms

Tuesday's area schedule

Tuesday's Area Schedule

Boys Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

Montevideo at Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30 p.m.

BOLD at Lac qui Parle Valley, 7:30 p.m.

Minnewaska at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East at Paynesville, 7:30 p.m.

CAMDEN

Renville County West at Lincoln HI. 7:30 p.m.

Kerkhvoen-Murdock-Sunburg at Russel-Tyler-Ruthton, 7:30 p.m.

MACCRAY at Minneota, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Eden Valley-Watkins, 7:30 p.m.

Girls Basketball

NON-CONFERENCE

Willmar at Worthington, 7:30 p.m.

Howard Lake-Waverly-Winsted at Litchfield, 7:30 p.m.

Belgrade-Brooten-Elrosa at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at ECHO Charter, 7:30 p.m.

Ortonville at Hancock. 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Montevideo, 7:30 p.m.

Lac qui Parle Valley at BOLD, 7:30 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Minnewaska, 7:30 p.m.

Paynesville at Yellow Medicine East, 7:30 p.m.

CAMDEN

Lakeview at Central Minnesota Christian, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector-Stewart at Sleepy Eye St. Mary's. 7:30 p.m.

Wrestling

NON-CONFERENCE

Willmar at Moorhead, 7:30 p.m.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Benson, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL

Inter-conference championship: Atwater-Cosmos-Grove City at Foley, 7 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Pierz, 7:30 p.m.

CAMDEN

Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove at MACCRAY/Renville County West, 7:30 p.m.

Boys Hockey

CENTRAL LAKES

Willmar at Sauk Rapids, 7 p.m.

River Lakes at St. Cloud Tech, 7 p.m.

WRIGHT COUNTY

Waconia at Litchfield/Dassel-Cokato, 7 p.m.

SOUTHWEST

Morris/Benson Area at Marshall, 7:30 p.m.

Girls Hockey

SOUTHWEST

Morris/Benson Area at Marshall, 5 p.m.

NON-CONFERENCE

Litchfield/Dassel-Cokato at River Lakes, 7:30 p.m.

Gymnastics

NON-CONFERENCE

Willmar at Melrose, 7:15 p.m.

Ortonville at Benson/KMS, 7:15 p.m.

WRIGHT COUNTY

Annandale at Litchfield, 7:15 p.m.

Swimming & Diving

WEST CENTRAL

Montevideo at Sauk Centre/Melrose, 6 p.m.

Boys Basketball

TOMAHAWK

Sleepy Eye St. Mary's at Buffalo Lake-Hector-Stewart, 7:30 p.m.

Girls Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD at Paynesville, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Buffalo Lake-Hector-Stewart at Renville County West, 7:30 p.m.

Gymnastics

NON-CONFERENCE

Sartell at Paynesville, 7:15 p.m.

Advertisement
randomness