Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Tuesday's area schedule

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Willmar,Minnesota 56201 http://www.wctrib.com/sites/all/themes/wctrib_theme/images/social_default_image.png
West Central Tribune
(320) 235-6769 customer support
Tuesday's area schedule
Willmar Minnesota 2208 Trott Ave. SW / P.O. Box 839 56201

Tuesday's Area Schedule

Boys Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

Montevideo at Atwater-Cosmos-Grove City, 7:30 p.m.

BOLD at Lac qui Parle Valley, 7:30 p.m.

Advertisement
Advertisement

Minnewaska at Morris/Chokio-Alberta, 7:30 p.m.

Yellow Medicine East at Paynesville, 7:30 p.m.

CAMDEN

Renville County West at Lincoln HI. 7:30 p.m.

Kerkhvoen-Murdock-Sunburg at Russel-Tyler-Ruthton, 7:30 p.m.

MACCRAY at Minneota, 7:30 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Eden Valley-Watkins, 7:30 p.m.

Girls Basketball

NON-CONFERENCE

Willmar at Worthington, 7:30 p.m.

Howard Lake-Waverly-Winsted at Litchfield, 7:30 p.m.

Belgrade-Brooten-Elrosa at Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 7:30 p.m.

Dawson-Boyd at ECHO Charter, 7:30 p.m.

Ortonville at Hancock. 7:30 p.m.

WEST CENTRAL SOUTH

Atwater-Cosmos-Grove City at Montevideo, 7:30 p.m.

Lac qui Parle Valley at BOLD, 7:30 p.m.

Morris/Chokio-Alberta at Minnewaska, 7:30 p.m.

Paynesville at Yellow Medicine East, 7:30 p.m.

CAMDEN

Lakeview at Central Minnesota Christian, 7:30 p.m.

TOMAHAWK

Buffalo Lake-Hector-Stewart at Sleepy Eye St. Mary's. 7:30 p.m.

Wrestling

NON-CONFERENCE

Willmar at Moorhead, 7:30 p.m.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg at Benson, 7:30 p.m.

WEST CENTRAL

Inter-conference championship: Atwater-Cosmos-Grove City at Foley, 7 p.m.

CENTRAL MINNESOTA

Belgrade-Brooten-Elrosa at Pierz, 7:30 p.m.

CAMDEN

Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove at MACCRAY/Renville County West, 7:30 p.m.

Boys Hockey

CENTRAL LAKES

Willmar at Sauk Rapids, 7 p.m.

River Lakes at St. Cloud Tech, 7 p.m.

WRIGHT COUNTY

Waconia at Litchfield/Dassel-Cokato, 7 p.m.

SOUTHWEST

Morris/Benson Area at Marshall, 7:30 p.m.

Girls Hockey

SOUTHWEST

Morris/Benson Area at Marshall, 5 p.m.

NON-CONFERENCE

Litchfield/Dassel-Cokato at River Lakes, 7:30 p.m.

Gymnastics

NON-CONFERENCE

Willmar at Melrose, 7:15 p.m.

Ortonville at Benson/KMS, 7:15 p.m.

WRIGHT COUNTY

Annandale at Litchfield, 7:15 p.m.

Swimming & Diving

WEST CENTRAL

Montevideo at Sauk Centre/Melrose, 6 p.m.

Boys Basketball

TOMAHAWK

Sleepy Eye St. Mary's at Buffalo Lake-Hector-Stewart, 7:30 p.m.

Girls Basketball

WEST CENTRAL SOUTH

BOLD at Paynesville, 7:30 p.m.

NON-CONFERENCE

Buffalo Lake-Hector-Stewart at Renville County West, 7:30 p.m.

Gymnastics

NON-CONFERENCE

Sartell at Paynesville, 7:15 p.m.

Advertisement
news@wctrib.com
Advertisement
Advertisement
randomness