FFA champions from the 2019 Kandiyohi County Fair are:



Brooke Anderson: Mechanics 4

Eli Anderson: Barnyard, Mechanics 2

Wendy Bauman: Horticulture

Jaxon Behm: Beef 43

Austin Bengtson: Goat, Horticulture 14

Brock Engler: Agri-Science 2

Eliza Carlson: Agri-Science 2

Ben Clark: Agri-Science

Marc Collins: Agri-Science

Isaac Dixon: Mechanics

Sage Doty: Mechanics

Braeden Erickson: Barnyard, Horticulture 2

Shae Fath: Agri-Science

Emery Gabrielson: Horticulture 2

Olivia Gabrielson: Horticulture

Wilson Gratz: Crops 7, Horticulture 3

Grace Hall: Agri-Science 4, Horticulture

Austin Hanson: FFA Barnyard — Animals — Large animal & offspring

Charlie Haug: Agri-Science, Mechanics

Waylon Henry: Mechanics

Molly Jeppesen: Agri-Science 3, Horticulture 3

Kaylee Johnson: Agri-Science

Rick Jones: Agri-Science

Courtney Knisley: Sheep 7

Erin Knisley: Sheep 2

Derek Krieger: Horticulture

Lauren Krieger: Horticulture 4, Mechanics 3

Brody Lien: Mechanics

Chloe Lien: Dairy Cattle

Kolby Lindquist: Swine 2

Hannah Lingbeck: Agri-Science; Crops 2, Goat, Dairy Cattle, Horticulture

Matthew Lingbeek: Crops, Goat 3, Horticulture

Kaitlin Magard: Agri-Science 2

Mackenzie Moist: Barnyard

Julia Mottinger: Mechanics, Agri-Science 2

Rose Nett: Mechanics

Halie Nichols: Mechanics 2

James Orsten: Beef 5

Karly Osterbauer: Crops 4, Horticulture 3

Morgan Paulson: Dairy Cattle 2, Crops, Swine 2

Jordan Peterson: Mechanics

Ryan Peterson: Crops 3, Agri-Science, Horticulture 7

Jade Quimby: Mechanics, Agri-Science

Madison Radtke: Beef, Dairy Cattle, Goat 6

Dacotah Rohner: Beef

Gavin Rohner: Goat

Maddy Rohner: Beef

Tanner Rohner: Dairy Cattle 3

Taylor Rohner-Swart: Beef

Sara Rothers: Agri-Science

Luke Ruter: Mechanics, Sheep 3

Eva Schueler: Agri-Science 2, Horticulture 2

Mercedes Schueler: Agri-Science

Logan Scott-Tammen: Mechanics

Elizabeth Skare: Agri-Science

Kathryn Stai: Goat

Kiara Stai: Agri-Science, Goat 9

Julia Thaden: Agri-Science

Gabriel Thompson: Sheep 2

Grace Thompson: Horticulture

Tristan Thompson: Sheep

Allison VanNurden: Agri-Science, Horticulture, Swine

Haley VanNurden: Swine 2, Agri-Science 2

Eleanor Wehseler: Agri-Science

Caleigh Wilke: Agri-Science

Daniel Williamson: Crops 6, Goat 4

Hunter Wilts: Agri-Science

Jakob Zuidema: Goat 3